На що звернути увагу при виборі каністри для палива?

04.07.2024
Канистра для бензина
На перший погляд здається, що вибирати каністру для палива легко та й взагалі, що це не дуже й важливо. Яка різниця в тому, куди залити паливо для транспортування? Проте, тут не все так просто. Насправді, варто звернути увагу на багато параметрів, зокрема об'єм ємності, форму, матеріал, з якого вона виготовлена. В цій статті ми розкажемо вам про доступні варіанти та допоможемо зробити правильний вибір.

Металева чи пластикова каністра: який варіант краще?


Коли ми говоримо про каністру для палива, то в нашій уяві перш за все виникає металевий прямокутник із декількома ручками та горлечком зверху. Такий варіант є дійсно найбільш розповсюдженим та надійним (така каністра під час падіння не лусне, а паливо не протече), проте далеко не єдиним. Хоча й металеві конструкції бувають різні, адже метал може бути різним. Канистра для дизеля Частіше ємності виготовляють з оцинкованої сталі, вона доволі міцна, не піддається корозії та коштує відносно недорого. Бувають на ринку також і каністри з нержавіючої сталі, або алюмінію. Такі каністри відрізняються довгим строком експлуатації та придатні для транспортування не тільки бензину, а й питної води. Проте тут є нюанс - каністри з алюмінію є відносно «м?якими», тому на них частіше з?являються вм'ятини та потертості.

Також ви можете купити каністри зі сталі. Такі варіанти є найбільш доступними, проте на них може з?являтися іржа. Аби захистити поверхню варто прогрунтувати її та пофарбувати.

Трохи історії про «класику» … Класична 20-літрова металева каністра (вертикальний прямокутник, потрійна ручка та горлечко нагорі, Х-подібні штамповані ребра) з?явилась е в 1930-х роках.

Саме тоді була розроблена спеціальна металева каністра приблизно в тому вигляді, в якому ми її знаємо зараз, і в її простоті приховано багато цікавих деталей.

Канистра для бензина 20л Перш за все звернемо увагу на конструкцію з потрійною ручкою у вигляді літери «Ш». Вона забезпечує:
  • зручне перенесення каністри однією людиною (якщо тримати каністру по центру за ручку);
  • зручне перенесення каністри вдвох, тримаючи крайні ручки;
  • можливість одночасного перенесення декількох каністр.
Ще однією особливістю каністри є наявність спеціальної пробки на горловині. Вона дозволяє швидко відкривати та закривати каністру. Треба подбати тільки про гарний ущільнювач зі спеціальної бензостійкої гуми.

Наступний пункт - Х-подібні ребра. Вони чудово підвищують жорсткість двох половинок корпусу каністри та забезпечують тривалий строк експлуатації каністри. Тут варто відзначити ще й той факт, що саме стик 2 половинок металевої каністри є одним із найслабших місць конструкції. Проте сучасні технології гарантують герметичність навіть на цій ділянці.

Пластиковая канистра Складність процесу виробництва, відносно велика вартість матеріалу та особливості конструкції призводять до того, що металеві каністри виявляються відносно дорогими, та й важать чимало. Саме тому, було розроблено пластикові каністри для палива. Такі каністри приблизно в 3 рази дешевші за сталеві та помітно легші: сталева каністра важить близько 2-3 кг, пластикова – близько 1 кг. Однак тут треба розуміти, що пластик не такий міцний, корпус може просто луснути і все паливо розіллється.

Тут є ще нюанс. Пластикові каністри не можна використовувати для наливання бензину на АЗС, адже пластик є схильним до накопичення статичної електрики, яка може дати іскру та призвести до пожежі. Сучасні каністри є відносно безпечними в цьому плані. Для їх виробництва використовується міцний HDPE-пластик, нерідко – антистатичний. Каністри від перевірених брендів мають сертифікацію (підтверджує її наявність помітний значок на поверхні). Пошукайте на корпусі пластикової каністри літери «UN», розташовані одна над одною та взяті в коло. Однак, заправнику ви будете доводити це довго.

На що ще звернути увагу при виборі?


Канистры 20 литров
  • Об'єм.
Умовно всі каністри для перевезення та зберігання палива діляться на 2 великі групи: каністри на 20 літрів та каністри на 5-10 літрів. Перші більше підходять для зберігання в гаражі. Другі підходять для того, щоб возити з собою невеликий запас для мотоцикла або автомобіль, який можна використати для того, щоб дотягнути до АЗС. Декілька слів про зберігання. Пальне можна зберігати в каністрах необмежений строк (тут варто подбати про забезпечення оптимальної температури, відсутність сонячного світла, наявність необхідних домішок-присадок).
  • Форма.
Горизонтальная канистра Цей момент також важливий. Адже, крім звичних високих вертикальних каністр, також ви можете зустріти й плоскі каністри, які мають горизонтальну орієнтацію. Такі конструкції мають кращу стійкість (це зручніше коли треба транспортувати каністру часто).
  • Клапан.
Вибираючи каністру на спеціальний захисний клапан на верхівці корпусу також треба звертати увагу. Він потрібен для стравлювання паливних випарів після тривалого зберігання палива, коли на вулиці спека. Часто й самі виробники виготовляють каністри на 10-20% більше номіналу для можливого випаровування палива. Також клапан відповідає за зручність процесу заправки. Якщо його викрутити, вийде отвір, крізь який буде підсмоктуватись повітря всередину каністри, поки паливо виливається з основної горловини. У результаті, така конструкція забезпечує більш плавний потік палива, без ривків та схлипувань при підсмоктуванні повітря. Це нівелює ризик розливання рідини. Зазвичай такий клапан передбачений у конструкції металевих каністр, а ось у пластикових його немає. В моделях з пластику цей момент вирішується по іншому. Вони мають гнучкий шланг у комплекті, що спрощує заправку. А для металевої каністри додатково доведеться купити ще й лійку.

І трохи про лійки…


Лейка для канистры Лійки для заправлення палива також можуть бути виготовлені або з пластика, або з металу - великої різниці між ними немає. Тут ви можете обрати будь-який, зручний для себе варіант. Стовно ж форми можуть бути нюанси (у деяких транспортних засобах заправний люк та патрубок виведені в досить незручне місце - для таких варіантів потрібна спеціальна коса лійка.

Хоча тут можна вирішити проблему простіше. Можна використовувати пластикову лійку з гнучким шлангом.

Варто відзначити, що на ринку ви можете знайти також варіанти із дрібною сіткою. Такі лійки слугують додатковим захистом від потрапляння в паливний бак домішок та всіляких забруднень.

Стосовно асортименту нашого магазину в цій групі товарів, то ми можемо запропонувати вам:


Читати інші новини...

У вашому кошику
Корзина пуста
Інформація
Потрібна інформація не знайдено